- Česká republika Severní Morava Beskydy - Hukvaldy

Severní Morava

Popis destinace

Region Severní Morava se nalézá v nejvýchodnější části České republiky a jeho centrem je město Ostrava. Jedná se o velmi rozmanitou oblast, a tak si každý návštěvník najde to své. Naplánujte si výlet do hor, navštivte ostravskou těžební oblast nebo zavítejte na představení tradičního folkloru.

Naše tipy na výlety, které jistě přispějí k vaší nezapomenutelné dovolené!

Při pobytu v této oblasti nemůžete vynechat nejnavštěvovanější oblast Dolní Vítkovice, která je zapsaná na seznamu Evropského kulturního dědictví a v České republice se řadí mezi 10 nejnavštěvovanějších míst. Jedná se o unikátní industriální areál, který nemá v Evropě obdoby. Protože těžba i výroba byla zastavena, proměnil se areál ve vzdělávací, kulturní a společenské centrum. V komplexu se nachází nespočet různých atraktivit a v letních měsících se zde odehrávají velkolepé festivaly.

Naplánujte si výlet na největší zříceninu na Moravě, Hrad Hukvaldy. Je umístěn nad městečkem Hukvaldy a obklopuje ho obora, kde můžete sledovat stáda daňků. Výhledy do krajiny se vám naskytnou z hradní věže. O zmínku také patří další známý hrad, a tím je Hrad Štramberk. Ve stejnojmenné obci si můžete zakoupit oblíbené Štramberké uši.

Mezi zámecké skvosty této oblasti neodmyslitelně patří Zámek Hradec nad Moravicí, který navštívil slavný Beethoven a Zámek Slezské Rudoltice, známý pod pojmenováním Slezské Versailles.Doporučené hotely