- Česká republika Orlické hory Amenity Hotel Resort

Orlické hory

Popis destinace

Nikoho asi nepřekvapí, že většina pohoří v České republice se nachází podél polské hranice, ani Orlické hory nejsou výjimkou. Pojmenování pohoří bylo odvozeno od řeky Orlice a jeho nejvyšším vrcholem je Velká Deštná.

Orlické hory jsou výborným turistickým cílem pro ty, kteří mají rádi klid, protože se zde ještě zcela nerozvinul masový turismus, a tak si můžete dopřát klidnou dovolenou. Naopak v zimním období je tady velmi rušno, protože se zde nachází velmi vyhledávané skicentrum Deštné a Říčky, které nabízí kompletní vybavení pro zimní sporty.

Máme pro vás několik tipů kam zavítat na výlet!

Milovníci historických památek mohou zajásat, protože tato oblast jim nabídne nevídanou podívanou. Podél řeky Orlice se totiž nachází devítikilometrová trasa, která se nazývá Česká Loira z důvodu podobnosti s francouzskou řekou Loirou. Během této trasy natrefíte hned na čtyři zámky a dva hrady. Jedná se o zámky Častolovice, Doudleby nad Orlicí, Nový zámek v Kostelci a Potštejn a hrady Potštejn a Litice.

Naplánujte si během okruhu zastávky v zámeckých parcích či si vychutnejte dobrou kávu v malebných kavárnách. Zajímavostí, kterou je třeba zmínit je, že většina těchto objektů má původní šlechtické majitele, takže se můžete setkat například s hraběnkou Dianou Sternbergovou. Trasu lze projet i na kole. Další zámky, které nelze opomenout jsou Zámek Rychnov nad Kněžnou a Zámek Nové Město nad Metují.

Zdolejte nejvyšší horu Velkou Deštnou, královnu Orlických hor. Na vrchol se můžete dostat pouze pěšky či na kole a navštívit na jejím vrcholu rozhlednu, odkud lze spatřit dokonce vzdálený vysílač Ještěd.

Orlické hory mimo jiné mohou nabídnout vyžití pro ty, které láká vojenská tématika. Nachází se zde totiž několik vojenských opevnění, například dělostřelecká tvrz Hanička, Bouda a pevnost Dobrošov.

Ojedinělou zajímavostí je Český Hobitín ve vesničce Šediviny u Dobrušky. Na tomto místě se můžete dostat do světa Hobitů z příběhu Pána prstenů, a tak si budete opravdu připadat jako na Novém Zélandu. Nejedná se o turistickou atrakci, ale o zajímavost, kterou na svém pozemku vybudoval soukromý majitel.Doporučené hotely

Deštné v Orlických horách - AMENITY resort Orlické hory - Orlické hory

Deštné v Orlických horách - Amenity hotel & resort Orlické hory

Vlastní
Polopenze
Další termíny od 1 270
Deštné v Orlických horách - AMENITY resort Orlické hory - Orlické hory

Deštné v Orlických horách - Amenity hotel & resort Orlické hory

Vlastní
Polopenze
Další termíny od 1 270