Proč právě sem?

Filtr

POPIS

Hotel umístěný v malebném údolí Leskové na okraji obce Velké Karlovice. Je určen především pro méně náročnou klientelu vyhledávající sport a zábavu.

POLOHA

v malebném údolí Leskové na okraji obce.

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. V roce 1762 získaly Velké Karlovice svou pečeť. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek, jimž vévodí karlovský kostel z roku 1754, postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, jídelna, venkovní posezení, společenská místnost s TV, konferenční služby, internetový koutek, sauna, bowling, stolní tenis, pro děti - postýlka, herna, stolička, strava, video-pohádky; úschovna kol a lyží, půjčovna a servis horských kol, parkoviště, transfer mezi hotely GALIK, LANTERNA a HORAL, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

3 až 5lůžkové pokoje Classic, umyvadlo s teplou a studenou vodou na pokoji, společné soc. zařízení na patře, možnost až 2 přistýlek. 2 a 4lůžkové pokoje Standard plus, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV, možnost až 2 přistýlek.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (teplý bufet), za příplatek polopenze (večeře – výběr z menu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Vlastní lyžařský svah v bezprostřední blízkosti hotelu
Cca 500 m od hotelu 1 km dlouhá sjezdovka Razula s největším převýšením v kraji
Downhill sjezdová trať s vlekem pro náročné bikery na Razule
Cca 3 km modrá sjezdovka Horal s lyžařskou školou, snowparkem a snowtubingovou dráhou
Široká síť značených turistických tras
Cyklotrasy pro silniční, trekingová i horská kola
40 km značených a upravovaných běžeckých tras
Velký výběr výletů do okolí (skanzen Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny)
Letní koupaliště ve Velkých Karlovicích
Přírodní nádrž Karolinka - koupání, rybolov
Termální bazény Horal - 50% sleva pro ubytované

Wellness Horal: v hotelu HORAL (3,5 km) - nové relaxační centrum je doplňkem všech sportovních a pohybových aktivit, které hotel Horal nabízí. Centrum nabízí kosmetické, masérské a relaxační služby v podobě spa procedur.
Nabídka masáží: Masáž lávovými kameny (při masáži se používá 53 hladkých čedičových kamenů, které jsou obdařeny blahodárnou energetickou vibrací. Kameny se ohřívají ve vodní lázni na 40°C až 50°C.); Švédská masáž (klasická masáž se zaměřením na celkové uvolnění a regeneraci po sportovním nebo pracovním výkonu); Kombinace reflexní a švédské masáže (tlakem a působením na reflexní zóny pozitivně ovlivňujeme a posilujeme životní energií. Tato technika je jedinečná v tom, že je spolehlivě diagnostická i terapeutická. Může okamžitě ulevit od bolesti, je každému dostupná, nelze jí ublížit a nemá vedlejší účinky); Thajská masáž (zvyšuje pohyblivost těla, cirkulaci krve a lymfy, odstraňuje bolest a ztuhlost kloubů, posiluje nervový systém, odstraňuje energetické blokády v těle); Olejová thajská masáž; Thajská masáž chodidla.

OTEVÍRACÍ DOBA WELLNESS HORAL 7.00 - 22.00 hod
VSTUP DO WELLNESS: veřejnost (neubytovaní hosté)
390,- Kč - pátek, víkendy, svátky
290,- Kč - pondělí až čtvrtek
Ubytovaní v hotelu Galik - 50 % sleva

L-Spa Lanterna - Krytý bazén s vodními atrakcemi (28 - 29°C, plocha 56 m2), Whirlpool se slanou vodou (35 - 37°C, pro 8 - 10 osob, s bočními, zadními i spodními tryskami), Finská sauna, Parní lázeň, Ochlazovací jezírko, vědro ledové horské vody, Multifunkční sprchy, Odpočinková terasa s vyhlídkou a ochlazovací venkovní terasa, L-Spa bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem kosmetiky Pure Fiji.

OTEVÍRACÍ DOBA L-SPA
10.00 - 22.00 hod - víkendy, svátky
13.30 - 22.00 hod - pondělí až pátek
VSTUP DO L-SPA: veřejnost (neubytovaní hosté) 690,- Kč
děti (v doprovodu osoby starší 18 let - vstup pouze do 17 hod)
V ceně vstupu je zahrnut lázeňský ručníkový servis včetně přezůvek, vše k dispozici v době pobytu v L-Spa. Vstup, masáže i kosmetiku doporučujeme rezervovat s dostatečným časovým předstihem.

NABÍDKA L-SPA (vstup na procedury bez plavek, pouze relax. bazén v plavkách) - Masáže, relaxační bazén (30°C), whirlpool bazén se slanou vodou (37°C), Beauty salon (exkluzivní kosmetická značka BIODROGA), Finská aromasauna, bylinná a solná parní lázeň, infrasauna, L-Spa bar s pestrou nabídkou nápojů, Multifunkèní sprchy, ochlazovací bazének, ochlazovací terasa, relax. místnost s výhledem.

Další možnosti sportu: kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, Nordic Walking, dětský park Razulák (300 m), golfové hřiště Horal (4 km), značené trasy pro pěší, cykloturistiku a běžecké lyžování, lyžování sjezdové (Skiareál Razula, Horal, Galik), Squashový kurt (hotel Horal), Snowtubing a další.

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek (15,- Kč/os./den), komplexné zdravotní pojištění (10,- Kč/os./noc).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (15,- Kč/os./den)

POZNÁMKA

Pobyt s domácími mazlíčky je možný za příplatek.


Moravskoslezské Beskydy nalezneme na mapě ve východním koutu České republiky. Téměř celé jejich území pokrývá největší chráněná krajinná oblast Beskydy (CHKO Beskydy) o rozloze 1 160 km². Po celý rok obdivují kouzlo, těchto téměř z roviny vystupujících masivů, turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska. V Beskydech, jak se jim zkráceně říká, se každoročně koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány hustou sítí turistického značení KČT, občerstvení a teplo krbu nabízí turistické chaty, na své si přijdou kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři.

Co se vám vybaví, když se řekne "Beskydy"? - Lysá hora, Gruň, Satinské vodopády, Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč...?

Beskydy jsou nádherné v každé roční době. Některé turistické magnety jsou všeobecně populární a známé, ale v Beskydech je mnoho nádherných míst, která málokdo zná. Taktéž způsoby poznávání Beskyd jsou rozmanité, mnohdy velmi atraktivní a zážitkové. Představte si pohled na vrcholky hor z větroně, paraglidu, ze sedla horského kola, na koloběžce, segway vozítku, z raftu, běžecké stopy, při skialpovém výstupu, s kočárkem... Máme pro vás tipy, poznávejte Beskydy!

Lysá hora je nejvyšší horou moravskoslezských Beskyd (1323 m n. m.). Lysá hora je vhodným místem pro pěší turistiku, skialpinismus a cykloturistiku. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na holém (lysém) vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat. V masívu Lysé hory vzniklo několik přírodních rezervací a památek: Mazáka Mazácký Grúnik, Malenovický kotel, Vodopády Satiny, Koryto řeky Ostravice, Ondrášovy díry. Vrchol Lysé hor v minulosti vážně poškodila průmyslová těžba dřeva. Lysá hora je velmi bohatá na sníh. V březnu kulminuje sněhová pokrývka a obvykle přesahuje 2 m. Sněhová pokrývka se zde vyskytuje každoročně od října do května. Sněžení se může objevit i v červenci a srpnu. Lysá hora patří mezi nejchladnější a nejdeštivější místa v České republice.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení