Proč právě sem?

Filtr

POLOHA

ve velmi pěkném prostředí přímo na břehu Oravské přehrady nabízí soukromou pláž s molem, v blízkosti středisek zimních sportů a letní turistiky.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, Wi-Fi (zdarma), venkovní posezení, fitness, sauna, masáže, klubová místnost, pro děti - hřiště, postýlka, stolička a strava; úschovna kol a lyží, půjčovna sportovních potřeb, kol a člunů; venkovní ohniště, parkoviště, akceptace platebních karet

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 a 3lůžkové pokoje, 3 a 4lůžkové apartmány, rodinné pokoje (2/4, 2/5 SWC), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), balkón (APT). Kuch. kout - některé APT (cena na vyžádání).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet), za příplatek polopenze (večeře - výběr z menu)

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: stolní tenis, šipky, tenisové kurty, fotbalové hřiště, vodní sporty, rybaření, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, kluziště, lyžování sjezdové (ski areál Ski centrum Nižná 15,5 km) a běžecké (přímo u penzionu).

V areálu penzionu - Můžete navštívit Finskou saunu, masáže, fitness, tenis v létě a ledové hřiště v zimě.

Bielska skala (18 km) – Bielska skala je Národní přírodní rezervace v obci Podbiel v okrese Tvrdošín. Nachází se v Oravskej vrchovine. Představuje bradlo z křídových vápenců, na které se nacházel pravěký hrad. Lokalika byla krátkodobě využita jako pevnost v 15. století.

Oravská přehrada byla vybudovaná na horním toku řeky Oravy a sahá až ke slovensko – polským hranicím. Rozloha přehrady je 35km2, průměrná hloubka 15 metrů a maximální hloubka u hráze 38 metrů. Součástí tohoto vodního díla je i vyrovnávací nádrž Tvrdošín. Přehrada byla uvedena do porvozu v roce 1954. Po napuštění zůstaly pod vodou obce Slanica, Oravské Hámre a Ústie nad Oravou a část Námestova. Nad hladinou zůstal jen malý kopec, z kterého vznikl Slanický ostrov nazývaný též „Ostrov umění“. Na ostrově se nachází, ze zatopené obce Slanica, římskokatolický kostel Povýšenia sv. Kříža postavený v 18.století. V současnosti je v kostele stálá expozice oravského lidového umění, plastiky a malby. Dopravit se na ostrov je možné lodí. Jezero Oravské přehrady a okolní příroda dává předpoklad pro široké sportovní vyžití. Výborné podmínky jsou tady pro rybolov, plavání, javhting, surfing a procházky. V létě se zde pořádají vyhlídkové plavby lodí okolo zdejšího ostrůvku. Jsou tady značené cyklotrasy a turistické trasy, které vedou i na hřeben Oravské Magury. Severovýchodní rameno Oravské přehrady je státní ornitologickou rezervací.

Meander Park Oravice (31 km) – Nabízí 9 bazénů, které obsahují minerální vodu s vysokým obsahem sodíku, vápníku, hořčíku a železa. Díky teplotě vody od 28C do 38C je koupání možné celoročně a v každém počasí. Najdete zde sportovně – relaxační bazén s délkou 25 metrů, bazén pro děti, ochlazovací bazén, dva perličkové bazény a masážní místnost. V bazénech vás potěší atrakce jako například umělé vlnobití, tobogán a masážní trysky. Občerstvit se můžete v místní restauraci a kavárně.

Termálné kúpalisko Oravice (31 km) – Oravice jsou jediným zdrojem přírodní geotermální vody na Oravě. Koupaliště je ideálním místem na relax, protože se nachází na okraji lesa. Na jednom místě tak najdete krásu tatranských lesů ve spojením s léčivou sílou geotermální vody a dostatkem zábavy pro celou rodinu. K dispozici jsou 2 nekryté bazény. V obou bazénech se nachází voda s teplotou 36 až 41C. Díky teplotě vody se sem můžete vydat i v zimě. Voda je známá svými příznivými účinky na organismus, hlavně na choroby pohybového ústrojí, močových cest a ledvin. V prostorech termálního koupaliště si návštěvníci můžou vychutnat i různé masáže, rašelinové zábaly nebo elektroléčbu.

Lanová dráha Tarzanka (32 km) – Lanový park nabízí trasu jak pro dospělé, tak i pro malé děti. Z bezpečnostních důvodů se smí na trase pohybovat jen osoby nad 150 cm anebo menší v doprovodu dvou dospělých osob. Čas potřebný ke zdolání celé trasy je přibližně 1 hodina, závisí na individuálních schopnostech návštěvníka. Každý návštěvník dostane lezecký úvaz, který se skládá z lezecké sedačky, dvou karabin a kladky a samozřejmě přilbou. Po vystrojení proběhne krátká instruktáž s praktickým výcvikem, na kterém se osvojíte základní vědomosti pro vaší bezpečnost.

Zimní sporty – Lyžařské středisko Orava snow (32 km) nabízí sjezdovky s celkovou délkou 8,6km. Své si tu najdou jak začátečníci na pěti modrých sjezdovkách, tak pokročilí na dvou červených sjezdovkách a samozřejmě i ti nejzkušenější lyžaři na dvou černých sjezdovkách. Areál je kompletně zasněžován a nově zmodernizován. Nachází se tu 2 čtyřsedačkové lanovky a ostatní sjezdovky jsou tatrapomy. Kromě sjezdovek je tu i jedna 5km běžkařská trať.
Ski Krušetnica (19 km) – K dispozici máte lyžařský vlek s délkou 450 metrů a čtyřsedačkovou lanovku, která nabízí jízdu na dvou sjezdovkách lehké a středně náročné obtížnosti. Svahy jsou technicky zasněžované a osvětlené pro večerní lyžování. K vybavení patří bufet, restaurace, půjčovna lyžařské výstroje a neplacené parkoviště.
Ski Zábava Hruštín (27 km) – Nověvybudované lyžařské středisko leží v nadm. výšce od 900 m. n. do 1150 m. n. m. na severní straně Oravskej Magury. Tato poloha spolu s účinným systémem umělého zasněžování zabezpečuje středisku vynikající sněhové podmínky během celé lyžařské sezony. V areálu jsou tři vleky a 4 lehké až středně obtížné sjezdovky. Součástí střediska je skiservis, půjčovna lyžařského vybavení a dětská lyžařská školka. Dominantou střediska je komplex srubů a hlavní koliba tzv. „Drevená dedinka“ situovaná přímo pod svahem.

CENA ZAHRNUJE

2x nebo 3x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu), parkování

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, pobytovou taxu (0,40 €/os./den), komplexní cestovní pojištění (26,- Kč/os./den).
Příplatek za psa/kočku - cena na vyžádání.

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Kde si parádně užít letní i zimní radovánky? Na přece Oravě!

Orava je region a historické území, kde na Vás čeká neskutečně krásná krajina, jíž příroda nadělila dvojici národních parků a mnoho vrcholů, které čekají, až je zdoláte.

Tipy na výlety

Oravský hrad – Hrad leží v obci Oravský Podzámok a patří mezi nejkrásnější hrady na Slovensku. Je to nejvýznamnější a zároveň nejkrásnější dominanta oravského regionu, tyčí se na 112 metrů vysokém skalním ostrohu. Hrad je přístupný veřejnosti, a tak se můžete při jeho návštěvě dozvědět mnoho nových znalostí o historii. V prostorách Oravského hradu se v současnosti nacházejí expozice Oravského muzea P. O. Hviezdoslava - historická, etnografická a přírodovědná. Nejvýznamnějším exponátem historické expozice je samotný hradní komplex se svými exteriéry a interiéry, které prezentují způsob a styl bydlení v minulosti. Natáčela se tu první černobílá verze Drákuly. Hrad je zpřístupněn veřejnosti denně od května do března, zavřený je pouze v dubnu.

Oravská přehrada - obrovská přehrada, kde vedle skvělých možností ke koupání a vodním sportům se můžete vydat na vyhlídkovou 90 minutovou okružní plavbu či na průzkum Slanického ostrova, nazývaný také Ostrov umění, o velikosti 3,5 ha a který je pozůstatek po zaplavené obci Slanica se zachovaným kostelem Povýšení sv. Kříže. Najdete zde expozice lidového umění. Na jejím pobřeží se nachází rekreační oblast s možnostmi koupání, provozování jachtingu, šlapadel, loděk, windsurfingu a jiných vodních sportů. Nejvýznamnějšími rekreačními středisky jsou kemp s pláží u Slanické Osady, přístav a pláže U Námestova a Tri Studničky.

Múzeum oravskej dediny – že jsou muzea nuda? Tak to v tomhle případě není pravda. Muzeum oravskej dediny v Zuberci uprostřed malebné přírody přibližuje původní oravskou architekturu. Nachází se tu více než 50 staveb včetně mlýnu na vodní pohon.

AquaRelax Dolný Kubín - vodní svět v centru Dolného Kubína je místem, kde se dokonale zabaví celá rodina. Najdete tu nejrůznější atrakce pro malé i velké.

Aquapark Oravice - v aquaparku Oravice si užijete spousty zábavy a skvělých zážitků s 15% slevou, již získáte při koupi voucheru. Čekají na vás umělé vlny navozující pocit skutečných mořských vln, 100 metrů dlouhý tobogán nebo zdraví prospěšnou mořskou aerosolovou koupel.

Chocholowskie Termy - siluetu Tater ze slovenské strany jistě už znáte. Co takhle je ale poznat z té polské? Na úpatí západních Tater v Polsku se totiž rozkládá nový rozsáhlý termální aquapark Chocholowskie Termy s rozlouhou vodní plochy 3 000 m2, kde si zaručeně užijete zasloužený relax a spoustu zábavy.

Zakopané - město se sice přezdívá zimní hlavní město Polska, ale rozhodně stojí za návštěvu v jakémkoli období. Můžete se zde projít malebnými uličkami s výhledem na štíty Tater a třeba si koupit některý z tradičních suvenýrů.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení