Bělá pod Pradědem - Penzion BĚLA

od 705
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Cykloturistika
Středisko zimních sportů:  m
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • rodinný penzion v centru Jeseníků
  • vlastní wellness - vířivka, infrasauna
  • restaurace s lokálními potravinami
  • množství cyklotras a ski areálů

Poptávka zájezdu


Ověřit dostupnost a cenu

Odesláním poptávkového formuláře pro Vás ověříme cenu hotelu ve Vámi vybraném termínu.

Další dotazy ohledně vašeho pobytu rádi zodpovíme zákaznické na lince 800 230 230, na živém chatu nebo pomocí kontaktního formuláře.PŘÍJEZD NA UBYTOVÁNÍ *
- 
ODJEZD Z UBYTOVÁNÍ *
- 
Příjmení a jméno *
tel. *
e-mail *

Počet dospělých
Počet dětí
Věky dětí

Poznámka
Může být i jiné ubytovací zařízení, termín dovolené nemohu posunout
Mám zájem pouze o toto ubytovací zařízení, termín mohu přizpůsobit
prod: pack: url:
* - povinný údaj

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Ať už se rozhodnete do Jeseníků vyrazit v létě či v zimě, čeká na vás mnoho možností sportovního či turistického vyžití. V okolí penzionu se nachází několik lyžařských středisek či cyklistických tras. Útulný penzion s rodinnou atmosférou vám dopomůže k opravdovému odpočinku například právě po zdolané několika kilometrové procházce či po celém dni na lyžích. V penzionu nabízejí hostům v restauraci výborné pokrmy z lokálních surovin či vlastní skromné wellness. Ubytování poskytuje v pokojích s jedinečným výhledem na vrcholky hor Hrubého Jeseníku.

POLOHA

Malebný rodinný penzion se nachází v srdci Jeseníků, v klidné části Bělé pod Pradědem – Domašov. Leží jižně od samotného lázeňského města Jeseníku, které je proslulé Priessnitzovými lázněmi se svými osmdesáti prameny a světově unikátním klimatem. Kolem penzionu se vine řeka Bělá, která patří do povodí Odry a jejíž šum dotváří atmosféru tohoto místa.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, venkovní posezení s grilem, salónek, pro děti - postýlka a hřiště; Wi-Fi (zdarma), úschovna kol a lyží, sušárna lyžař. bot, půjčovna sport. potřeb, zahrada s altánem, parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2-4lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze(snídaně formou bufetu, večeře servírované).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V hotelu: terasa, zahrada s venkovním posezením, volejbalové hřiště, dětské hřiště.

V okolí: volejbalové hřiště, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, běžecké a sjezdové lyžování (ski areály Filipovice, Červenohorské sedlo, Ramzová). Nedaleko od penzionu a hřebčína Bělá ve Slezsku se nachází také osvětlené víceúčelové sportoviště (tenis, fotbal, volejbal, basketbal, nohejbal atd.).

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA:

SKI CENTRUM MIROSLAV – LIPOVÁ LÁZNĚ – areál nabízí 3 lyžařské vleky a 1 dvousedačkovou lanovku.

LYŽAŘSKÝ AREÁL ČERVENOHORSKÉ SEDLO – jedno z nejznámějších středisek na severní Moravě, zpravidla se zde lyžuje do konce března, nadmořská výška se pohybuje mezi 862 až 1164 m n. m.

LYŽAŘSKÝ AREÁL KOUTY – největší ski areál na Moravě s šestisedačkovou lanovkou.

AREÁL RAMZOVÁ – nachází se zde 4sedačková a 2 sedačková lanovka. Lanovka je v provozu celoročně.

SKI PARK FILIPOVICE – areál uspokojí jak začátečníky, tak náročné lyžaře.

NOVINKA, doporučujeme navštívit Dolní Moravu:
SKY BRIDGE = nejdelší visutý most pro pěší na světě. Ocitněte se 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Přejděte z jednoho horského hřebenu na druhý po 721 metrů dlouhé visuté lávce, jedná se o jedinečný moment a nepopsatelný zážitek.
Doporučujeme zakoupit vstupenku dopředu přes e-shop (Vstupenky Sky Bridge 721), abyste se vyhnuli případným frontám, protože na most se pouští v časových intervalech. Důležitou informací pro návštěvníky je, že trasa přes visutý most je jednosměrná. Z výstupu z mostu na vás čeká příjemná procházka naučnou stezkou "Most času". Vstup na most se nachází za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, která vás může dopravit až ke vstupu na most nebo dorazit můžete pěšky.

Priessnitzové koupele Od roku 2004 lze v obci Bělá navštěvovat léčebné bazénky, založené na Priessnitzové metodě. Bazénky se nacházejí v příjemném prostředí, obklopeném přírodou.
Větší bazének slouží jako Priessnitzova venkovní koupel dolních končetin. Jedná se o historicky prověřenou cennou proceduru ke zlepšení prokrvení nejen dolních končetin, ale cestou reflexů se zlepšuje prokrvení hlavy, krku a horní poloviny těla, proto pravidelná denní čapí chůze v bazénku s přírodní protékající chladnou vodou o teplotě 8 °C až 15 ° C vede ke zlepšení funkce srdce, cév, k zvýšení odolnosti proti infekcím, proti fyzickým i psychickým stresům. Mírná fyzická aktivita, například ve formě procházky, je nutná pro předchozí předehřátí organismu před koupelí, po koupeli je důležitá frotáž a opět chůze v terénu.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (20,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

WELLNESS: infra sauna, vířivka, vyhřívaná relaxační lehátka, Kneippův chodník.

Ubytování domácích mazlíčků není povoleno.

Parkování možné před hotelem.


Pobytové balíčky


Cena balíčku Wellness vinný pobyt (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí (snídaně – bufet, večeře při svíčkách s obsluhou o 3 chodech), 1x láhev kvalitního moravského vína, 1x privátní vstup do wellness s lahví sektu pro 2 osoby (1 hod.), úschovnu kol / lyží se sušárnou bot, ručníkový servis, mapy a informace o Jeseníkách, parkování.


Rekreační pobyt (od 2 nocí) zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, parkování. Možnost dokoupení polopenze.


Název Jeseníky je zkratkou pro Jesenická oblast neboli Východní Sudety a nacházejí se na nejsevernějším cípu Moravy u polských hranic. Člení se na celky, a to Králický Sněžník, Rychlebské hory, Nízký Jeseník a Hrubý Jeseník, který je jejich jádrem. Nalezneme zde Chráněnou krajinnou oblast Jeseníky a celé území je z 80% pokryté lesy.

Důvodů proč navštívit Jeseníky je hned několik. Jedná se o bohatou oblast díky četnosti kulturních památek, zimních středisek, značených tras pro pěší a cykloturistiku. My přidáváme také několik tipů na zajímavá místa kam musíte při návštěvě Jeseníků zavítat!

Mnoho turistů zavítá do této oblasti pro jeho blahodárné účinky. Nabízí totiž nejčistší vzduch ve střední Evropě, a tak se nedá divit, že právě lázeňské pobyty zde mají takový úspěch. Lázeňské městečko Karlova Studánka stojí za to navštívit. Natrefíte zde na krásnou architekturu lázeňských pavilonů, mnoho malebných kaváren a celkem 8 minerálních pramenů. Dále za zmínku stojí Termální lázně ve Velkých Losinách.

Mezi méně obvyklé turistické cíle patří vodní elektrárny, výjimkou ale je Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, která se stala dokonce největším divem České republiky a je tak jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách, kde se vám naskytnou půvabné výhledy do přilehlého okolí, protože horní nádrž elektrárny je umístěna ve výši 1350 m nad mořem.

Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Bílá Opava. Jedná se o romantický skalnatý kaňon s vodopády. Naučná stezka vede podél horního toku říčky je dostupná z Karlovy Studánky.

Bez pochyby mezi další tipy na výlet je nutné zmínit nejvyšší horu Moravy Praděd a jeho rozhlednu. Vrchol byl vyhlášen jako přírodní rezervace, odkud při štěstí dobrého počasí můžete dohlédnout až na Krkonoše a Vysoké Tatry.

Masiv Králického Sněžníku neodmyslitelně patří mezi nejnavštěvovanější místa Jeseníků. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, kde se můžete setkat s mnoho rašeliništi, krasových jevů a pramenem řeky Moravy.

Tipy na výlet v obci Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.

Mnozí ocení návštěvu hradů a zámků, které se na území Jeseníků nachází, těmi jsou například Zámek Velké Losiny, Zámek Bruntál, Hrad Sovinec a Zámek Linhartovy.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení