Popis

INDIKACE: nemoci pohybového ústrojí.

Unikátní léčba: voda je základem života na Zemi, a ta jáchymovská, minerální s obsahem radonu, zlepšuje nemocným jeho kvalitu. Radonová voda výrazně zlepšuje hybnost kloubů,  působí protizánětlivě, zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje prokrvení, stimuluje opravné procesy v jádrech buňky a tím snižuje spotřebu analgetik či jiných léčiv. Ve většině případů trvá úleva i u chronicky nemocných déle než 6 měsíců. Radonová léčba je velmi šetrná a nezatěžuje organismus.

Poloha

v lázeňském parku. Lázně jsou obklopeny lesy a opravdový ruch civilizace je několik kilometrů vzdálen.

Jáchymov, nesoucí jméno svatého Jáchyma, vznikl v 16. století jako středisko těžby stříbra. Historické jádro Jáchymova z této doby je dnes městskou památkovou zónou. Ve 20. století v blízkosti města probíhala těžba uranu. Doly dnes již nejsou v provozu a například v areálu dolu Eduard se dnes nacházejí tratě a střelnice na biatlon. V okolí Jáchymova je i mnoho vleků, sjezdových a běžkařských tratí a občas se tu konají i závody v lyžařském orientačním běhu. Přibližně 3 km od Jáchymova se nachází dolní stanice sedačkové lanovky na Klínovec.

Vybavení ubytovacího zařízení

recepce, restaurace, bar, v letních měsících sluneční terasa s lehátky, knihovna, úschovna kol a lyží, rehabilitační bazén, whirlpool, Kneippův chodník, nepřetržitá zdravotnická služba, všechny procedury v hotelu.

Vybavení pokoje

1 a 2lůžkové pokoje typu I.A a I.A+, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), TV–SAT, minibar nebo lednice, telefon, trezor, Wi-Fi (za poplatek, u I.A+ ZDARMA), dětská postýlka, denně voda na pokoji (pokoj I.A+), balkón. 6 bezbariérových pokojů.

Stravování

polopenze, za příplatek nebo u některých pobytů plná penze (snídaně, oběd, večeře - bufet).

Sport a volný čas

Krušné hory protínají desítky kilometrů cyklistických i turistických cest. Pěší trasy různé náročnosti a délky vedou také v bezprostřední blízkosti lázeňské čtvrti. K nejoblíbenejším patří Jáchymovské mlýnky, Špitální kostelík, Císařská alej, vyhlídka Dívčí skok nebo obnovená výletní stezka Mlýnským údolím do Ostrova.

Popov, Ostrov a Borecké rybníky - typy na túry:
Jáchymov - Popov (5 km), náročnost 3 (vysoká) - pěšky, na kole
Popov - Ostrov (3,5 km) náročnost 3 (vysoká) - pěšky
Ostrov - Borecké rybníky (1,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky, na kole, busem

Kamenitou cestou na Popov - Od jáchymovské sjezdovky se příjemnou popovskou silnicí dostanete ke zrekultivované skládce odpadů. Od té vede zeleně značená kamenitá cesta až k popovským lípám. Abyste přišli k jasanu, musíte asi po 100 m. od dolní lípy sejít z turistické značky a dát se dolů prošlapanou cestičkou. Od památných stromů není daleko na skalnatý výběžek Popovský kříž (752 m), odkud je pěkný výhled do Ostrovského údolí, na Karlovy Vary a Doupovské hory. Pokud se vydáte na Popov na kole, můžete si návrat do Jáchymova zpestřit odbočkou na Mariánskou a zajet na občerstvení na Havlovku. Chcete-li si výlet prodloužit do Ostrova, stačí od Popovské skály vlevo následovat zelenou značku po bývalé silnici, dlážděné kostkami. 

Vesnička Popov stála nad Jáchymovem od 13. stol. do 50. let století minulého. Poté musela násilně ustoupit těžbě uranu. Jen podle vegetace, turistického rozcestníku a nepatrných stavebních pozůstatků usuzujeme na přítomnost bývalých stavení. Jedinými pamětníky osady, která po věky zásobovala Jáchymov mlékem, jsou tak staré stromy.
Dvě ze tří popovských líp jsou největší nejvýše položené lípy v českých zemích, jejich stáří se odhaduje na 700 let. Horní popovská lípa (lípa srdčitá) má obvod kmene 905 cm a výšku 25 m. Dolní popovská lípa (lípa obecná) má obvod 1004 cm. Strom je rozdělen na dvě poloviny, dnes jsou to již dva samostatné stromy. V roce 2002 zachránil lípy před zánikem citlivý zásah arboristů. Stromům byl zachován původní vzhled a také tajemné kouzlo, které vás nutí zastavit se a vrátit se v myšlenkách do historie. Dalším významným stromem, kterým se může zaniklý Popov pyšnit, je unikátní jasan ztepilý. Strom dorůstá do výšky 30 m, obvod kmene má 663 cm a patří k největším svého druhu v naší vlasti. Jeho stáří se odhaduje na 200 let a v roce 2002 získal ocenění Strom roku.

Dívčí skok, Suchá (3,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky
Na začátku naší vycházky, na místě bývalého vlakového nádraží, si prohlédněte kapličku sv. Barbory, která stojí nad Kulturním domem z r. 1952. Dvořákovou ulicí se dostaneme k odbočce na ulici Smetanovu, a dále na lesní cestičku s lavičkami a kouzelnými výhledy do krajiny. Ta nás dovede až k altánku na Dívčím skoku.
Na protějším svahu uvidíte Stříbrný vrch (876 m n. m.). Od něho jižněji je vrchol čedičové skály s Popovským křížem (900 m n. m.). Jižním směrem se v pozadí vykreslují Doupovské vrchy. Tato romantická vyhlídka je místem, kde dávno před založením horního města stával malý hrádek Braunstein, chránící hranici. Zpráva o dívce, která skočila ze skály z nešťastné lásky, se však v kronikách nezachovala, snad jen v ústním podání. Zpáteční cesta nás vyvede na Šibeniční vrch, kde až do poloviny 18. století (do zrušení útrpného práva) stávala šibenice a konaly se zde popravy. Dnes zde stojí restaurace Panorama a příjemná kuželna. Od restaurace dolů se můžete vrátit do lázní nebo se vydat na průzkum malebné osady Suchá. Kromě horníků ji obývali také lesní dělníci, drobní zemědělci i odvážní pašeráci, podle kterých je pojmenována také místní hospůdka U Pašeráka. Domky tu naleznete roztroušené podél silnice i na svazích Černé skály. Z iniciativy místních byl opraven kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, kde se o svátcích konají mše a koncerty.
Zajímavost
Po pravé straně cesty nad Kulturním domem je malý parčík. Dříve v těchto místech stávalo nádraží. Jáchymov byl totiž až do roku 1957 napojen na trať Chomutov - Cheb.

Klínovec (5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky, na kole - Na vrchol Klínovce vás po 3 km dlouhé cestě pohodlně vyveze lanovka. Uveze také lyže i kola, takže se můžete vyhnout nepříjemnému stoupání. V zimě je svah okolo lanovky i na severní straně Klínovce hojně využíván lyžaři. Pro nejmenší je přímo u stanice lanovky připraven lyžařský kolotoč, kde se mohou učit základům lyžování a jízdě na vleku za dohledu zkušených instruktorů. V létě vás lanovka vyveze za zajímavými výlety v okolí Klínovce i do Německa. Na cyklisty čekají upravené cyklostezky a pro ty náročnější profesionální sjezdová trať pro horská kola. Pokud si chcete výlet zpestřit, vyjeďte si autobusem do obce Boží Dar a odtud se vydejte na vrchol. Stačí před bývalým hraničním přechodem uhnout vpravo a po cca dvou kilometrech opět doprava. Nechce se -li vám po silnici, odbočte za hotelem Praha doprava. Lesní cesta vás provede po lyžařské louce Neklid kolem Šedé skály k restauraci U můstku. Zpět do lázní vede červená značka (7 km z kopce). Lanovku nemusí využít všichni. Pro náročné turisty i cyklisty je k dispozici lesní cesta k vrcholu. Od Kulturního domu se vydáte do kopce k restauraci Panorama a dále na Suchou (viz výlet DÍVČÍ SKOK, SUCHÁ) k restauraci Pod Klínovcem (860 m n. m.). Po levé straně minete pohledem lyžařský můstek a budete stoupat dále k rybníčku. Cesta uhýbá prudce doleva nahoru a vyvede vás na táhlý hřeben s úžasným výhledem do údolí Suché, směrem na Karlovy Vary a na Doupovské vrchy.
Nejvyšší hora Krušných hor - Klínovec (1244 m n. m.) - patří k přírodním dominantám Jáchymovska. Protože se zde drží sníh nejdéle v republice, je také pravým rájem pro všechny milovníky zimních sportů. Na vrcholu najdete nejenom památnou rozhlednu z roku 1884, ale také 80 m vysokou telekomunikační věž a hotel - nejstarší a nejvýše položenou budovu v Krušnohoří. Před druhou světovou válkou se zde mohlo ubytovat až 112 lidí. Nyní je však hotel zavřený a společně s kamennou rozhlednou čeká na svého zachránce.
Zajímavost
Rozhledna na Klínovci (24 m) započala svou historii již v roce 1817, kdy vrchol začali navštěvovat lázeňští hosté z Karlových Varů. Vstupné bylo 10 krejcarů.

Údolí mlýnků (1,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky - Kouzelné Údolí mlýnků se ukrývá doslova pár kroků od lázeňského centra. Dovede vás do něj pohodlná lesní cesta, která začíná za hotelem Radium Palace. Že jste dorazili k správnému cíli, poznáte podle charakteristického klapání, kterým dřevěné mlýnky ozvučují tento krásný kout. Každé jaro se zde koná jejich slavnostní Otevírání. Skauti vyčistí údolí a potůček, staré mlýnky se opraví a nové postaví. Užívají si nejen děti, ale i šikovní tatínkové a dědečkové, kteří s napětím čekají, jak v celkovém hodnocení dopadne právě ten jejich mlýnek.
A proč zrovna údolí mlýnků?
Ještě před 120 lety bylo prostranství dnešního lázeňského parku rozbrázděno struhami náhonů, přivádějících vodu jak k továrně na uranové barvy, tak k mlýnským kolům. Ty mlýny nebývaly ledajaké - byly to mlýny papírenské, tedy papírny. Zápis v kronice z roku 1598 uvádí, že Adam Abt vykoupil hladírnu nad vsí Žďár a zařídil v ní papírnu. Papírny byly zřizovány poblíž horních měst proto, že doly zaručovaly surovinovou základnu v podobě rychle opotřebených pracovních oděvů. O papírně píše Bohuslav Balbín (1621 - 1688) ve své nedokončené Vlastivědě Čech. Podle něj zdejší papír „zaujímá dobrotou první místo. “ Slyšel, jak papírníci vypravovali, že všechen ten jáchymovský papír se vyváží do Holandska, a tam se z něj vyrábí velice hladký a velice tenký papír, který obdivujeme v knihách vydaných zvláště v Leydenu. „Jest totiž jáchymovský papír dosti silný, takže Holanďané z jednoho jeho listu zhotovují dva s velkým ziskem.“ Ještě byste našli pamětníky, kterým nezní cize pojmenování „Panský mlýn“ nebo „Schöffl ův mlýn. Ve 30. letech byste napočítali v Jáchymově více než 200 obyvatel s příjmením Müller.

Aquacentrum Agricola – Pod jednou střechou můžete využít dvě 25m plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou s vodopádem a řadu jiných vodních atrakcí a služeb. V komplexu je vám dále k dispozici útulná kavárna, solná jeskyně či kryokabina. Užít si můžete másaží lávovými kameny, čokoládových či klasických masáží. Dvakrát týdně probíhají lekce nordice walking s instruktorem. Můžete vyzkoušet baňkování, indickou masáž hlavy, lymfodrenáž či terapii prostřednictvím rybiček Garra rufa.

Cena zahrnuje

ubytování s polopenzí nebo plnou penzí (dle výběru pobytu), volný vstup do hotelového bazénu a fitness vstup v určený čas (v odpoledních a večerních hodinách) a dle volné kapacity zdarma (rehabilitační bazén, Whirlpool a Kneippův chodník), nezbytná rezervace předem, sauna za poplatek

Cena nezahrnuje

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).


Pobytové balíčky


Cena balíčku Tradiční radonová kúra (13 a více nocí) zahrnuje: ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, laboratorní vyšetření (krevní obraz, cukr, kys. močová), 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, v průměru 21 léčebných procedur předepsaných lékařem týdně (6x radonová koupel, 5x velká procedura, 10x malá procedura).
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice; 1x za pobyt 90 min vstup do Lázeňského centra Agricola (bazén + sauna) a 45 min vstup do solné jeskyně ZDARMA


Cena balíčku Základní radonová kúra (13 a více nocí) zahrnuje: ubytování s plnou penzí, 1x konzulatace s lékařem a předpis procedur, laboratorní vyšetření (krevní obraz, cukr, kys. močová), v průměru 14 léčebných procedur předepsaných lékařem týdně (6x radonová koupel, 8x ostatní procedury).
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice


Cena balíčku Léčebná kúra bez radonových koupelí (13 a více nocí) zahrnuje: ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, laboratorní vyšetření (krevní obraz, cukr, kys. močová), 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, v průměru 21 léčebných procedur předepsaných lékařem týdně (6x vodoléčba, 5x velká proceruda, 10x malá procedura).
BONUS: 1x za pobyt 90 min vstup do Lázeňského centra Agricola (bazén + sauna) a 45 min vstup do solné jeskyně ZDARMA


Cena balíčku Kúra na zkoušku (7 nocí) zahrnuje: ubytování s plnou penzí, 1x konzulatace s lékařem, 3x radonová koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 1x uhličitá koupel se zábalem, 1x suchá uhličitá koupel - plynná, 2x klasická masáž částečná, 3x parafínový zábal rukou, 2x oxygenoterapie, 1x skupinový tělocvik s fyzioterapeutem.
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice.


Cena balíčku Vital klasik (6 nocí) zahrnuje: ubytování s polopenzí, 1x radonová koupel, 1x perličková koupel, 1x bylinková koupel, 2x suchá uhličitá koupel - plynná, 2x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal rukou, 1x oxygenoterapie, 1x sauna, 1x malé občerstvení.


Západní Čechy nabízení množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.
TIPY NA VÝLET:
- lázeňská města a jejich zajímavosti: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Jáchymov
- národní přírodní rezervace SOOS
- Pivovarské muzeum v Plzni
- Hrad a zámek Bečov nad Teplou a relikviář sv. Maura
- Hornické muzeum v Plané
- Svatošské skály – národní přírodní památka
- Hrad Loket

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení