Loket - Hotely CÍSAŘ FERDINAND, ST. FLORIAN, U BÍLÉHO KONĚ

od 835
doprava Vlastní
strava Snídaně
Náš TIP
Dítě zdarma do: 5 let
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v bezprostřední blízkosti středověkého hradu Loket
  • 2x týdně grilování selátka - SNĚZ, CO DOKÁŽEŠ
  • rodinný pivovar Svatý Florián
  • volně přístupné pivovarské minimuzeum
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nově zrekonstruovaný hotel Císař Ferdinand se nachází v objektu bývalé sladovny loketského pivovaru. Zrekonstruován byl na základě původních plánu Antona Thuna z počátku 20. století. Na pivovarskou tradici bylo navázáno a součástí hotelu je rodinný pivovar Sv. Florián. Hotel se nachází v centru středověkého městečka Loket s výhledem na královský hrad a přírodní amfiteátr. Najdete zde i největší světovou (soukromou) sbírku karlovarských pohárků čítající 2300 unikátních kousků.

Hotel St. Florián se nachází na náměstí středověkého městečka Loket. Dřívější objekt loketské požární zbrojnice byl kompletně zrekonstruován a patron hasičů mu poskytl své jméno. Objekt je součástí MPR Loket a patří mezi kulturní památky České Republiky.

Hotel U Bílého Koně s obrovskou historickou tradicí a krásnou terasou s romantickým výhledem na řeku Ohři a do údolí - Zde slavil J.W.Goethe svoje 74 narozeniny s Ulrikou von Lewentzow a zde tuto mladou dámu neúspěšpě žádal o ruku. Uvnitř pak podepsali Němci kapitulaci. Hotel U Bílého koně je jeden z nejstarších hotelů v Evropě, byl postaven v polovině XVI. století na hlavním náměstí v Lokti nad Ohří. Každý z hostů jistě ocení nezapomenutelné romantické výhledy na hrad Loket, kostel Sv. Václava, na nádhernou řeku a hory.

Roku 2006 se do Lokte vrátila tradice vaření piva. Právo vařit pivo udělil městu již Jan Lucemburský. Toto privilegium potvrdil roku 1352 jeho syn, císař Karel IV. a pivo se zde vařilo až do roku 1953. Nový Loketský pivovar se nachází v prostorách původní sladovny, dnešní pivnice. V lednu roku 2011 se pivovarský hotel dočkal zvětšení prostor i nabízeného sortimentů piv, nyní se v pivovaru dočkáte světlé i tmavé jedenáctky a špekového piva třináctky.
Rodinný pivovar Svatý Florián je součástí hotelu Císař Ferdinand.

POLOHA

v bezprostřední blízkosti středověkého hradu Loket.

Loket leží na úpatí Slavkovského lesa v meandru řeky Ohře. Historie města sahá do 12. století, kdy byl zde založen královský hrad. Loket býval důležitým královským městem a centrem Loketského kraje. Loket je oblíbeným turistickým cílem. Dominantou města je gotický hrad vypínající se na kamenném ostrohu nad řekou. Malebné centrum města je památkovou rezervací.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

ST. FLORIAN: výtah, café restaurant. CÍSAŘ FERDINAND: stylová restaurace, vlastní pivovar s pivnicí, letní terasa, výtah, sauna, whirlpool, Wi-Fi (zdarma). U BÍLÉHO KONĚ: restaurace, konferenční místnosti, letní terasy, parking.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 a 2lůžkové pokoje, 3lůžkové pokoje (hotel U bílého koně), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), telefon, TV-SAT. 4lůžkový rodinný pokoj, 2 samostatné ložnice (cena na vyžádání).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet), za příplatek polopenze (večeře – jednotné menu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

SNĚZ CO DOKÁŽEŠ Každé úterý a čtvrtek od 17:00 hodin se na terase hotelu Císař Ferdinand můžete zúčastnit otevírání slovanské podzemní pece. Tu nenajdete nikde jinde na území ČR (nalézá se pod ochrannou známkou). V této peci se nejprve minimálně na tři hodiny rozdělá oheň. Topí se především břízou a bukovým dřevem. Šamotové cihly do sebe natáhnou horkost a selátko je poté naložené a podlité domácím pivem spuštěno na grilu na žhavé uhlí, celá pec se zakryje a šest až sedm hodin se „griluje“. Výhodou je nejenom lahodná chuť, ale i to, že na rozdíl od klasického grilování je sele hotové najednou a není třeba jej postupně odřezávat. Cena za osobu: 540,- Kč (nápoje extra).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní zdravotní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle výběru délky pobytu), vstup do pivovarského minimuzea a do muzea lázeňských pohárků, místní poplatek.


Západní Čechy nabízejí množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.

TIPY NA VÝLET:
- lázeňská města a jejich zajímavosti: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Jáchymov
- národní přírodní rezervace SOOS
- Pivovarské muzeum v Plzni
- Hrad a zámek Bečov nad Teplou a relikviář sv. Maura
- Hornické muzeum v Plané
- Svatošské skály – národní přírodní památka
- Hrad Loket

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení