Proč právě sem?

Popis

Montanie resort v Desné je rozsáhlý několikahektarový areál na polosamotě v srdci přírodní krajinné oblasti Jizerských hor. Nejluxusnější ubytování v Jizerských horách. Součástí je vzrostlý jehličnatý les, který plynule z areálu přechází na všechny světové strany s výjimkou západu, kde se rozprostírá vodní nádrž Souš. Resort se nachází v bezprostřední blízkosti chráněného pásma vodního zdroje. V jeho okolí naleznete četné turistické a cyklistické trasy a běžecké stopy (přímo u hotelu nástup na Jizerskou magistrálu).

Hotel Montanie má pokoje v 6 objektech, z toho 4 v průběhu roku 2018 redesignované, vybavené zcela novým nábytkem, všechny s velmi prostornými luxusními koupelnami. Každý pokoj je originální a v celém resortu nenajdete dva shodné pokoje.

V objektu A jsou pokoje s lodžiemi, nebo balkonem s exkluzivním výhledem na vodní nádrž Souš. V objektu F mají hosté v apartmánech fantastické soukromí s poctem chalupy na “samotě” v uchvacující blízkosti vzrostlého smrkového lesa. Terasy nabízí dech beroucí výhled do lesa. Interiér těchto apartmánů je doplněn o krb, u kterého strávíte nejkrásnější večery v Jizerkách. Apartmány G mají soukromé terasy s jižní orientací k blízkému jezírku, kouzelnému biotopu, který je atraktivní v každém ročním období. Interiér těchto apartmánů je dvoupodlažní s vestavěným patrem. Pokoje C a D jsou původní, jednoduché a dosud nerekonstruované pokoje, ale s moderními čistými koupelnami.

Poloha

v přírodní krajinné oblasti Jizerských hor, na polosamotě u vodní nádrže Souš. Ubytování nabízí ve třech oddělených objektech.

Město Desná leží v půvabném kraji Jizerských hor. Rozkládá se v údolí kolem říček Bílé a Černé Desné a na okolních stráních. Historie obce sahá až do 17. století, kdy byla obec založena hrabětem Albrechtem Maxmiliánem Des Foursem. Sportovní vyžití v Jizerských horách: terén a vybavení oblasti jsou vhodné jak k sjezdovému lyžování, tak k běžeckému lyžování a v letním období k jízdě na horském kole. Lyžařské vleky můžete nalézt nedaleko centra na Parlamentu, který je osvětlen i v noci, dále např. U křížku, Černá říčka a pro náročnější i na nedalekém Špičáku, pro běžecké lyžování je důležitá možnost nástupu na Jizerskou magistrálu. V letních měsících patří mezi vyhledávaná místa zdejší fotbalový a Sportovní areál města, běžecké tratě a fit-centrum ve městě.

Vybavení ubytovacího zařízení

recepce, restaurace, bar, vinárna, venkovní posezení, salónek, konferenční služby, hotel. trezor, internet (pevný PC na hotelové recepci), pro děti – postýlka, hřiště, herna, stolička a strava; úschovna a půjčovna kol a lyží, finská sauna, parkoviště, garáž, akceptace platebních karet.

Vybavení pokoje

2lůžkové pokoje s možností přistýlky, 4lůžkové apartmány, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV, telefon.

Stravování

snídaně (bufet), za příplatek polopenze nebo plná penze (oběd a večeře – výběr z menu).

Sport a volný čas

Sport: stolní tenis, kulečník, beach volejbalové hřiště, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, in-line bruslařská trasa (vodní nádrž Souš), běžecké trasy (Jizerská magistrála), sjezdové lyžování (ski areály: Desná -1,6 km, U Čápa – 9,5 km, Mýtiny – 10,6 km, Světlý Vrch – 10,9 km, Harrachov – 15,1 km).

Cyklotrasy v Jizerských horách
Z Jizerky na Smrk - celkem 37,4 km
Z Bedřichova přes Souš do Kořenova - celkem 22,5 km
Okruh Frýdlantským výběžkem - celkem 47,1 km
Z Liberce do Bedřichova a přes Jablonec zpět - celkem 35,0 km
Malý okruh nad Bedřichovem - celkem 27,0 km
Kolem Polské hranice - celkem 30,8 km
Po rozhlednách Jizerských hor ze sedla Maliníku - celkem 21,5 km
Přehrady Jizerských hor - celkem 44,0 km
Krásy Jizerských hor - celkem 19,0 km
Hejnice – Jindřichovice pod Smrkem - celkem 25,5 km

Turistické trasy v Jizerských horách
Kořenov - Harrachov - celkem 9,3 km
Liberec – Hejnice - celkem 15,4 km
Oldřichov v Hájích – Hejnice - celkem 8,4 km
Bedřichov – Bílý Potok - celkem 20,4 km
Desná – Jizerka - celkem 11,2 km
Nové Město pod Smrkem – Frýdlant - celkem 17,2 km
Okolí Desné - celkem 8,9 km
Okolí Liberce - celkem 14,3 km
Okolí Hejnic - celkem 8,2 km

Cena zahrnuje

2x nebo 7x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu).

Cena nezahrnuje

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

Poznámka

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Cena balíčku Silvestrovský balíček 4 noci zahrnuje SIlvestrovské gala menu, hudbu a ohňostroj.


Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizera, která pramení na svazích Smrku, což je nejvyšší hora české části hor.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení