Proč právě sem?

FiltrPoloha: Chorvatsko se rozkládá od východních okrajů Alp na severozápadě a Panonské nížiny na východě, přes horský masív Dinary ve střední části až ke břehům Jaderského moře na jihu. Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou, při mořské hranici s Itálií, Slovinskem a Černou Horou.

Délka pobřeží: 5835 km - z toho 4057 km pobřeží ostrovů, ostrůvků a útesů.

Počet ostrovů, ostrůvků a útesů: 1185. Největší ostrovy jsou Krk a Cres. Obydlených ostrovů je 66.

Rozloha: 56.542 (pevnina) + 31.067 (teritoriální more) km2

Počet obyvatel: 4 496 869 obyvatel, z toho Chorvati představují 78 %. , další národnosti - Srbové (nejpočetnější), Bosňáci, Slovinci, Italové, Češi, Slováci, Maďaři.

Hlavní město: Zagreb

Na západní části Istrijského poloostrova v Kvarnerském zálivu leží řada oblíbených letovisek, nazývaných Opatijská riviéra. Jižně od Opatije, pod přístavem Rijeka, leží tzv. Crikvenická riviéra. Ta Vám nabízí přírodní přednosti se specifikem písečné pláže ve Crikvenici. Máte možnost navštívit středověké a renesanční tvrze v Bribiru, Driveniku a Belgradu.

CRIKVENICA: známé turistické centrum je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než 100 let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. Vzhledem k podnebí blahodárně působícímu na lidský organismus, více než tři kilometry dlouhým písečným plážím s mělčinou i okolí s překrásnou středomořskou vegetací je tato oblast vhodná pro všechny věkové skupiny.

Tipy na výlet:
• ostrov Rab
• Plitvice – návštěva Národního parku
• Rovinj – prohlídka města
• akvárium v Bašce – přes 100 druhů ryb a mořských živočichů
• jeskyně Biserujka – menší krápníková jeskyně
• ostrůvek Košljun – františkánský klášter
• městečko Vrbnik – prohlídka města
• Opatia, Crikvenica – prohlídka vyhlášených lázeňských měst
Známé turistické centrum je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než 100 let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. Vzhledem k podnebí blahodárně působícímu na lidský organismus, více než tři kilometry dlouhým písečným plážím s mělčinou i okolí s překrásnou středomořskou vegetací je tato oblast vhodná pro všechny věkové skupiny.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení