Břasy - Resort DAROVANSKÝ DVŮR

od 1 450
doprava Vlastní
strava Snídaně
Náš TIP
Bazén
Cykloturistika
Golf:  m
Konferenční služby
Novinka
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Citlivě zrekonstruovaný statek ze 17. století se zachovalým původním rázem a krásnou zahradou a golfovým hřištěm kolem.

Hotel nabízí příjemnou polohu v malebné krajině západních Čech a je ideálním místem pro relaxační dovolenou kde můžete využít restauraci v historickém stylu s černou kuchyní a příjemnou atmosférou, kde se podávají chutná staročeská i grilovaná jídla a další speciality. Wellness, mnoho sportovních aktivit, otevřený bazén s volným vstupem a v neposlední řadě i čistá okolní příroda přírodního parku Horní Berounka jen dokreslí tu správnou dovolenkovou pohodu.

Rekonstrukce Darovanského dvora začala v roce 1994 a jeho současná podoba vznikala postupnou úpravou budov a zázemí. V roce 1996 byl zahájen provoz v rekonstruované budově bývalého čeledníku, dnes Stylové restauraci s černou kuchyní. Postupně byly rekonstruovány další budovy a v roce 2003 byl dokončen zcela nový objekt s kongresovým sálem a komfortní ubytovací kapacitou.

POLOHA

Hotelový komplex Darovanský dvůr Wellness & Golf Hotel sídlí v několika citlivě zrekonstruovaných budovách bývalého statku v Darové ze 17. století, 20 km severovýchodně od Plzně.

Tvoří jej několik budov v původní podobě historického statku v uzavřeném prostoru bývalého selského dvora, kde uprostřed je travnatý prostor s rybníkem lemovaným staletými kaštany. Vyhořelá budova statku byla nahrazena zcela novým objektem Kongres & Golf hotelu, který zajímavě uzavírá prostor dvora. Komplex má velkou zahradu a je obklopený golfovým hřištěm.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace s terasou, historická restaurace s černou kuchyní, kavárna, výtah, trezor, konferenční prostory, zrcadlový multifunkční sál, sluneční terasa, zahrada, knihovna, šipky, stolní tenis, kulečník, 3 tenisové kurty s umělým povrchem, fotbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal, půčovna horských kol, krytý venkovní bazén, wellness centrum Vitální svět v antickém stylu s mnoha relaxačními procedurami (lázeň pro nohy, relaxační místnost, pára, sauna, vířivka, opalovací a odpočinková lehátka - vše za poplatek), regenerační a sportovní masáže, 2 bowlingové dráhy, laser game a laser shot, obchody, stolní hry, krytý venkovní bazén, úschovna zavazadel, parkoviště, akceptace karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Hlavní kongresová budova: útulně zařízené 2lůžkové pokoje Standard a Lux (prostornější s možností přistýlky) a 2lůžkové apartmá Standard a Lux (možnost přistýlky), vlastní soc. zařízení (sprcha walk inn - Standard, rohová vana - Lux a apartmá, WC, fén, župan), na vyžádání minibar (Lux a apartmá), Wi-Fi, apartmá navíc klimatizace, terasa s výhledem na golf a Berounku.

Indoor hotel: prostorné 2lůžkové pokoje Standard a Suite (možnost přistýlky), vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC, fén, župan), Wi-Fi, výhled do přírody nebo na historické nádvoří.

Depandance - historické budovy: stylově zařízené (borové dřevo) 2lůžkové pokoje (některé s možností 1-2 přistýlek), rodinná apartmá (2 ložnice), malá romantická okna ve vikýřích, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén (k zapůjčení na recepci)).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet). Kuchyně Resortu Darovanský dvůr nabízí především klasickou českou kuchyni, zvěřinové a rybí speciality, ale i lehké pokrmy (těstovinové, zeleninové, nízkokalorické a dietní).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Přírodní park Horní Berounka - areál je přímo nad meandrem této ikonické řeky, nedaleko jednoho z posledních přívozů.

Aktivní odpočinek: 27 jamkové golfové hřiště, veřejné 9 jamkové golfové hřiště, driving range, venkovní krytý bazén, fotbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty, bowling, laser game, turistické a cyklotrasy, singletrailové trasy a pumptrack, procházky podél řeky Berounky (od vodopádů až k troskám hradu Libštejn)

Za poplatek: šipky, stolní tenis, kulečník, tenisový kurt, bowling, golf

POZNÁMKA

Domácí zvířata jsou povolena na požádání za poplatek.
Hotel je nekuřácký.


Patří k nejlákavějším místům v Čechách - pro svou malebnou přírodu, množství rybníků ke koupání i pro své historické bohatství. Pohádkové hrady a zámky, pěkná příroda, slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí nebo zoologické zahrady – to všechno slibují výlety do jižních Čech. Ale nejen to! Mezi oblíbené kratochvíle patří také splouvání řek (Vltava, Otava, Lužnice).

TIPY NA VÝLET:
- Český Krumlov – hrad a zámek, muzea, otáčivé hlediště
- hrady: Kašperk, Rožmberk, Zvíkov; zámky: Hluboká nad Vltavou, Orlík nad Vltavou, Červená Lhota, Bechyně
- Třeboň (lázně, rybník Svět, Schwarzenberská hrobka, zámek,…)
- CHKO Blanský les
- CHKO Šumava (pramen Vltavy, ledovcová jezera – Černé, Čertovo, Laka, Prášilské, Plešné; prales Boubín,…)
- rekreační oblast Lipno (Stezka v korunách stromů, bobová dráha, lanové centrum, lyžařské středisko)

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení