Poloha

na konci části obce Dolní Morava, pod vrcholem Králického Sněžníku, v blízkosti vleků

Dolní Morava je malá obec rozkládající se mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Králického Sněžníku po obou stranách historické zemské hranice Čech a Moravy. Obec je známé horské lyžařské středisko. Část obce náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, a právě ten je dominantou zdejšího kraje. Pod jeho vrcholem pramení řeka Morava, která celou obcí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety, a rozděluje ji na moravskou a českou část.

Vybavení ubytovacího zařízení

recepce, hotel. trezor, restaurace, kavárna, konferenční služby, Wi-Fi (zdarma), bar, venkovní posezení, pro děti – dětská postýlka (zdarma), stolička, herna a hlídání dětí; úschovna a půjčovna kol a lyží, fitness, krytý bazén (15x5 m), wellness centrum (finská sauna, parní lázeň, whirlpool, Kneippova lázeň, Hammam, procedury), parkoviště, akceptace platebních karet

Vybavení pokoje

2 a 3lůžkové pokoje Superior, 4lůžkové rodinné pokoje (dva 2lůžkové propojené pokoje), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), LCD TV-SAT, minibar, Wi-Fi (zdarma), trezor, telefon, balkón (většina pokojů), možnost přistýlky (rozkládací sedačka). 3 bezbariérové pokoje.

Stravování

snídaně (bufet), za příplatek polopenze (večeře – bufet, při menší obsazenosti hotelu servírovaná, výběr ze 3 menu o 3 chodech), voda.

Sport a volný čas

Léto: fitness, stolní tenis, kulečník, tělocvična, tenis, fotbalové hřiště, bobová dráha (celoročně), lanové centrum, Disc golf Park, adrenalinové aktivity (big swing, power fun), horolezecká stěna, naučná stezka Pohádkové Česko, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, Nordic Walking, Stezka v oblacích, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět a jiné.

Mamutíkův vodní park
Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě! Obří mamut se nachází v Mamutíkově vodním a lesním zážitkovém parku. Mamut měří 13 metrů, na délku má 31,5 metru a chobot s tobogánem měří 24 metrů.
Do útrob mamuta se lze dostat točitými schody v předních nohách mamuta nebo o něco dobrodružnější cestou s hravými překážkami jednou ze zadních noh mamuta. V pravé zadní noze mamuta zdoláte lanový šplhací komín. V levé zadní noze mamuta překonáte šplhací tunel se sedmi gumovými pásy. První naučné patro hravou a originální formou předává malým návštěvníkům skutečné perličky, o kterých dosud nevěděli. Druhé hrací patro zve do skutečného „hracího pralesa“ s popadanými dřevěnými kůly, tunely, lanovými liánami, a dokonce i jeskyní, ze které hřmotně zní autentický řev mamuta. Do „hracího pralesa“ vás dovede točité schodiště.

Zima: lyžování
LYŽAŘSKÝ AREÁL DOLNÍ MORAVA je nové moderní středisko pod vrcholem Králického Sněžníku.
- Sjezdovky a vleky - nachází se zde celkem 5 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, kde si „svůj“ terén najde skutečně každý lyžař. Minimální šířka všech sjezdových tratí je 50 m. Velmi oblíbená je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s šířkou 80 m a délkou 1200 m.
- Lanovky - dvě nové moderní čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr, 2 lyžařské vleky Doppelmayr, dětský pojízdný koberec Sun Kid, dětský kolotoč Sun Kid, lanový vlek. Lanovka U Slona délka 1124 metrů s převýšením 293 metrů, přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu a rychlostí jízdy 2,6 m/s. Lanovka Sněžník délka 1167 metrů s převýšením 369 metrů, přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu a rychlostí jízdy 5 m/s.
- Běžecké tratě - výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník. Odsud vedou upravené stopy zpět do Dolní Moravy, nebo na druhou stranu hřebene až na Návrší nad Starým Městem pod Sněžníkem. Celkem je v okolí Králického Sněžníku v návaznosti na jesenickou lyžařskou magistrálu cca 50km upravovaných stop.
- Bobová dráha – se nachází u chaty U Slona, je osvětlená a má celoroční provoz.
- Dětský ski park – park je uzavřený a oddělený od provozu na sjezdovce. Nachází se zde pohyblivý koberec, dětský lyžařský kolotoč, lano s unášeči. Součástí parku jsou toalety s malou ohřívárnou a přebalovacím pultem.
- Sáňkařská dráha – je v provozu po zasněžených lesních cestách z horní stanice lanovky U Slona v délce 2,5 km bez jediného kroku pěšky. Jízda je povolená na sáňkách s brzdou a je doporučena lyžařská přilba.

Cena zahrnuje

1x ubytování se snídaní, vstupy: do wellness, fitness, tělocvičny, dětské hotelové herny, knihovny, na letní lanovou dráhu Sněžník, na tenisové kurty (1 hod. denně/pokoj), na kulečník a biliár, animační programy, dárek pro děti při příjezdu, místní poplatek.

Cena nezahrnuje

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

Poznámka

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.
Štědrovečerní večeře (bufetová večeře, voda, aperitiv) za poplatek - dospělí 790,- Kč, dítě 3-15 let 490,- Kč.
Silvestrovská večeře (raut, voda, aperitiv, půlnoční občerstvení, sekt, celovečerní program) za poplatek - dospělí 1790,- Kč, dítě 3-15 let 790 Kč.
V období jarních prázdnin je stanoven minimální počet nocí 6, v době velikonoc a státních svátků je minimální doba pobytu 4 noci.


Pobytové balíčky


Cena balíčku Rodinný pobyt na horách (2, 3, 4, 5, 6 nebo 7 nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, neomezený vstup do Mamutíkova vodního parku, Lesního zážitkového parku, Pískového světa, sedačkovou lanovku po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Family HIT (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, soukromé hlídání 1-2 dětí na 4 hodiny, sedačkovou lanovku po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Wellness s láskou (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí (z toho 1x snídaně na pokoj), welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, 1x 60 min. aromaterapeutickou masáž celého těla (na přání v páru), 1x 40 min. Rasul proceduru pro pár (privátní parní kabina a zábal z marockých jílů), lahev sektu (0,7l pro pár), sedačkovou lanovku po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Wellness pobyt s masáží (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, 1x 40 min. masáž klasickou nebo ajurvédskou, sedačkovou lanovku po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Antistresový detoxikační pobyt (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, 1x 60 min. indickou masáž hlavy a reflexní masáž nohou, 1x 40 min. antistesovou regenerační koupel, sedačkovou lanovku po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Zimní wellness (6 nebo 7 nocí) zahrnuje: ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, procedury dle varianty (BEAUTY (oční péče Sothys, Luxusní pedikúra nebo manikúra), SPORT (1x klasická masáž zad a šíje s celotělovým peaingem, 1x reflexní masáž chodidel zaměřená na pohybový aparát), RELAX (1x olejová masáž hlavy, 1x olejová masáž plosek nohou, 1x aromasolná koupel), DĚTI (od 3 let - čokoládová masáž), animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Vzhůru do oblak (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, 1x vstup do stezky v oblacích, sedačková lanovka po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Dámská nebo pánská jízda (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, 1x kávu a zákusek z hotelové cukrárny, 3x drink pro každou dospělou osobu (Mojito, Cuba libre nebo Piňa colada), 1 hod. bowling pro 1 pokoj během pobytu, sedačková lanovka po celou dobu pobytu zdarma, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, trampolíny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Lyžařský balíček (6 nebo 7 nocí) zahrnuje: ubytování s polopenzí formou bufetu, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, skipas dle délky pobytu (pro dospělé 6-7 denní skipass, pro děti 3-15 let dětský skipas nebo 6-7 denní vstup do dětského Ski parku Amálka), animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Velikonoce na horách (4 noci) zahrnuje: 4x ubytování se snídaní, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, velikonoční aimační programy, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, vstup do wellness a fittness.


Cena balíčku Květnové probouzení (4 noci) zahrnuje: 4x ubytování se snídaní, welcome drink, dárek pro děti při příjezdu, bohaté květnové aimační programy pro děti, animační programy pro děti i dospělé, vstup do vnitřní i venkovní dětské herny, vstup do wellness a fittness.


TIPY NA VÝLET:
- lázně Karlova Studánka
- Národní přírodní rezervace Praděd
- turistická chata Švýcárna
- údolí Bílé Opavy
- chráněná přírodní oblast Ramzová,
- přečerpávací vodní elektrárna – DLOUHÉ STRÁNĚ
- Zlaté Hory
- rozhledny: Praděd, Zlatý Chlum, Biskupská kupa, Háj – Šumperk
- Velké Losiny – zámek, ruční papírna, termální lázně
- zámek v Bruntále
- jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku
- Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.
- Národní přírodní rezervace Králický Sněžník
- ski areály: Kopřivná, Kunčice, Karlov, Malá Morávka, Dolní Morava, Kouty nad Desnou, Červenohorské Sedlo, Ramzová, Petříkov

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

10
1 hodnocení
10 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Eva Drnovská, 13.03.2018