Proč právě sem?

Poloha

u spodní stanice lanovky U Slona

Dolní Morava je malá obec rozkládající se mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Králického Sněžníku po obou stranách historické zemské hranice Čech a Moravy. Obec je známé horské lyžařské středisko. Část obce náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, a právě ten je dominantou zdejšího kraje. Pod jeho vrcholem pramení řeka Morava, která celou obcí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety, a rozděluje ji na moravskou a českou část.

Vybavení ubytovacího zařízení

centrální recepce v hotelu Vista, jídelna/sál, bar, konferenční služby, knihovna, Wi-Fi (zdarma), venkovní posezení, posezení s ohništěm, hotelový trezor, pro děti – postýlka, stolička, strava, atrakce; úschovna kol a lyží, infocentrum (půjčovna elektrokol a vozítek Segway), parkoviště, akceptace platebních karet

Vybavení pokoje

2 a 3lůžková studia, 4 až 7lůžkové apartmány; vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), pevná lůžka nebo patrové postele, možnost přistýlky, LCD TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), vybavená kuchyňka (lednička, varná deska), telefon, trezor, obývací pokoj se sedačkou (některé APT), samostatná vyhřívaná skříňka na lyže. 2 bezbariérové APT.

Stravování

vlastní, za příplatek snídaně (bufet) nebo polopenze (večeře – servírované, v den příjezdu jednotné menu, další dny výběr ze 3 menu)

Sport a volný čas

Sport a volný čas: v okolí - dětské hřiště, stolní tenis, tenis, golf, kulečník, biliár, tělocvična, bobová dráha (celoročně), lanové centrum, Disc golf Park, adrenalinové aktivity (big swing, power fun), horolezecká stěna, naučná stezka Pohádkové Česko, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, Nordic Walking, Stezka v oblacích, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět a jiné.

Zima: lyžování
LYŽAŘSKÝ AREÁL DOLNÍ MORAVA je nové moderní středisko pod vrcholem Králického Sněžníku.
Sjezdovky a vleky - nachází se zde celkem 5 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, kde si „svůj“ terén najde skutečně každý lyžař. Minimální šířka všech sjezdových tratí je 50 m. Velmi oblíbená je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s šířkou 80 m a délkou 1200 m.

Lanovky - dvě nové moderní čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr, 2 lyžařské vleky Doppelmayr, dětský pojízdný koberec Sun Kid, dětský kolotoč Sun Kid, lanový vlek. Lanovka U Slona délka 1124 metrů s převýšením 293 metrů, přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu a rychlostí jízdy 2,6 m/s. Lanovka Sněžník délka 1167 metrů s převýšením 369 metrů, přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu a rychlostí jízdy 5 m/s.

Běžecké tratě - výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník. Odsud vedou upravené stopy zpět do Dolní Moravy, nebo na druhou stranu hřebene až na Návrší nad Starým Městem pod Sněžníkem. Celkem je v okolí Králického Sněžníku v návaznosti na jesenickou lyžařskou magistrálu cca 50km upravovaných stop.

Bobová dráha – se nachází u chaty U Slona, je osvětlená a má celoroční provoz.

Dětský ski park – park je uzavřený a oddělený od provozu na sjezdovce. Nachází se zde pohyblivý koberec, dětský lyžařský kolotoč, lano s unášeči. Součástí parku jsou toalety s malou ohřívárnou a přebalovacím pultem.

Sáňkařská dráha – je v provozu po zasněžených lesních cestách z horní stanice lanovky U Slona v délce 2,5 km bez jediného kroku pěšky. Jízda je povolená na sáňkách s brzdou a je doporučena lyžařská přilba.

V areálu Dolní Moravy si můžete kromě lyžování užít spousty zimních aktivit jako například
- vyhlídková konstrukce Stezka v oblacích postavená ze dřeva a oceli, která se nachází nad obcí Dolní Morava poblíž chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku v masivu Králický Sněžník. Objekt je v provozu od 5. prosince 2015
- bobovou dráhu (za provozu v létě i v zimě, pro 1 i 2 osoby, nejrychlejší je za mrazu a deště)
- večerní sáňkování (jízda dlouhá 2,5 km, každé út, pá a so za příznivých podmínek po uzavření sjezdovek)
- Freestyle (zábavná trať s různými překážkami pro lyžaře a snowboardisty)
- Večerní skupinový výšlap na sněžnicích na Stezku v oblacích (se zkušených průvodcem)
- Běžecké lyžování (v okolí Dolní Moravy se nachází až 50 km běžeckých tras, je v provozu i půjčovna běžek)
- Skitouring a skialp (kurzy, středeční túry, skupinové akce a i skialp obchod)

Ani v letních měsících se zde nebudete nudit! Vyzkoušejte
- Sedačková lanovka Sněžník má převýšení 369 metrů a rychlost jízdy je 5m/s. Nástupní stanice se nachází přímo u parkoviště vedle chaty Marcelka a Wellness hotelu Vista a vyveze Vás k Chatě Slaměnka.
- Dětské zábavní parky: Mamutíkův vodní park (s brouzdališti a dřevěnými lodičkami), Lesní zážitkový park (4 pohádkové domečky umístěné na stromech s lanovým mostem a tobogánem), Pískový svět (Divoký západ, pískový vlak, archeologické vykopávky a těžba zlata!) a Dětský park Amálka (3 tubingové dráhy, lezecká stěna, vzduchová trampolína a výběh pro morčata, kolotoč, prolézačky)
- Adrenalin park (jeden z největších lanových parků v České republice, nabízí 5 tras různých obtížností a 1 okruh lanových přejezdů a je určen pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky) a Adrenalinová věž - horolezecká stěna, lanovka, Power Fan a Double Big Swing, 14 metrů vysoká dřevěná výšková stavba tvoří dominantu lanového centra)
- Výlet na koloběžkách po panoramatické trase dlouhé 15 km (k dispozici i půjčovna)
- Bag Jump (skočte do vzduchového polštáře z výšky 4 nebo 8 metrů)
- Single trails (jednosměrné, většinou sjezdové trasy, vhodné jak pro bikery začátečníky tak i zkušené jezdce)
- Trampolíny Marcelka (nafukovací skákací hrad a 4-místné trampolíny)
- Tee-pee vesnička (Tee-pee vesnička se dvěma velkými obytnými stany, ohništěm a indiánským totemem a animačními programy se sovami)
- Disc Golf Park (přímo na sjezdovce, na hřišti je 12 košů a obehrát je všechny většinou trvá kolem 90 minut. Disky pro hru je možné zapůjčit v restauraci Terezka, kde jsou k dostání také skór karty pro zápis výsledků jednotlivých hráčů a pravidla hry.)
- Šlapací káry Berg (2 druhy kár pro děti a 1 pro dospělé)
- Cykloturistika (5 různě dlouhých a náročných tras v okolí Dolní Moravy, půjčovna kol)
- Stamichmanova naučná stezka (Na 10 zastaveních, která tvoří přibližně 800 m dlouhou stezku lesem, potkáte skřítka Stamichmana a dozvíte se o lese a jeho obyvatelích spoustu zajímavých informací.)
- Horská turistika
- Parní vlak (projeďte se parním vlakem na trase Česká Třebová – Letohrad – Lichkov – Hanušovice a zpět)
- Grill (od května do října si užijte venkovní grilování)
- Piknik (vydejte se na piknik v přírodě s možností zakoupení piknikového koše plným dobrot jako je pečené kuře, bezinková limonáda a další)

Cena zahrnuje

7x ubytování, vstup do dětské herny a na dětské hřiště, animační programy (v hlavní sezóně dle aktuální nabídky), vstup na kurt (tenis, badminton, nohejbal), úschovnu kol a lyží, místní poplatek, parkování

Cena nezahrnuje

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den)

Poznámka

Možnost pobytu se psem.


TIPY NA VÝLET:
- lázně Karlova Studánka
- Národní přírodní rezervace Praděd
- turistická chata Švýcárna
- údolí Bílé Opavy
- chráněná přírodní oblast Ramzová,
- přečerpávací vodní elektrárna – DLOUHÉ STRÁNĚ
- Zlaté Hory
- rozhledny: Praděd, Zlatý Chlum, Biskupská kupa, Háj – Šumperk
- Velké Losiny – zámek, ruční papírna, termální lázně
- zámek v Bruntále
- jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku
- Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.
- Národní přírodní rezervace Králický Sněžník
- ski areály: Kopřivná, Kunčice, Karlov, Malá Morávka, Dolní Morava, Kouty nad Desnou, Červenohorské Sedlo, Ramzová, Petříkov

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení